Anasayfa»Haberler»Nevra Serezli yeniden sahnede!
ALTTEXT

Nevra Serezli yeniden sahnede!

Usta oyuncu Nevra Serezli onbir yıllık aranın ardından “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla tiyatroya döndü.

Bugüne kadar ellinin üzerinde oyunda ve müzikalde rol alan usta oyuncu Nevra Serezli onbir yıllık aranın ardından “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla tiyatroya döndü. "Ağaçlar Ayakta Ölür" ,İspanyol yazar ve şair Alejandro Casona'nın dünya klasikleri arasında yer alan bir duygusal komedisi. İyilik ve sevgi kavramında yoğunlaşan oyun, dağılan aileyi bir araya getirmek için büyük bir risk alan bir adamın karısına yapmaya çalıştığı iyilik üzerine kurulu. Nevra Serezli, oyunda karşımıza yüreği torun özlemiyle dolu büyükanne rolünde çıkıyor. Ağaçlar Ayakta Ölür'de diğer başrolü ise usta sanatçı Nuri Gökaşan oynuyor.

Tiyatroya bu kadar ara vermesinin nedenini içine sinen bir rol bulamamak olarak açıklayan Serezli: "Çok değerli tiyatro yapımcılarından yıllardır güzel teklifler geldi. Sağ olsunlar hiç unutulmadım, ancak Nedim Saban'ın önerdiği bu projeyi çok sevdim. Oyun komedi ile dram arasında çok ince bir çizgide. Eski bir oyun olmasına rağmen hiç eskimeyen duyguları yaşatıyor. İyiliğin altını çizen, iyilik üzerine kurulu eserlere ihtiyacımız var " dedi. 

Nevra Serezli, 2013 yılında kaybettiği eşi Metin Serezli’nin çıktığı son sahnede oynamaktan ayrıca büyük mutluluk duyduğunu belirtiyor. 

HABERiN YORUMLARI
DiĞER HABERLER