Anasayfa»Haberler»FATİH ERDEMCİ 18 YIL ARADAN SONRA DÖNÜYOR!
ALTTEXT

FATİH ERDEMCİ 18 YIL ARADAN SONRA DÖNÜYOR!

'Ben Ölmeden Önce' şarkısı ile 97 yılında büyük beğeni kazanan Fatih Erdemci, ilk albümünü yayınladığı 99 yılından bu yana ara verdiği müzik sektörüne nefis bir albümle geri dönüyor!
Ada Müzik firmasının yapımcılığını üstlendiği “Kapılar” albümü; besteci ve yorumcu Fatih Erdemci’yi uzun bir aradan sonra rock müzik dinleyicileri ile buluşturuyor.
 
Albümde yer alan tüm şarkıların  söz ve müzikler yine Fatih Erdemci’ye ait.
 
Albümdeki parçaların tümünün aranjörlüğünü besteci ve orkestra şefi Murat Cem Orhan üstlendi. Albüm kayıtları Ege Semercioğlu Stüdyolarında gerçekleştirilmiş, mastering: Çağlar Türkmen, mix: Murat Bulut tarafından yapılmıştır. 1. Ve 6. şarkılarda yine Ege Semercioğlu mixlerde katkıda bulundu. Canlı enstrüman kayıtlarında akustik gitar: Fatih Erdemci, bas gitar: Sıtkı Sencer Özbay, elektrik gitar: Veysel Çolak , tuşlu çalgılar:  Murat Cem Orhan, davul: Yuşa Katı, çello:  Çağ Erçağ, yaylı dörtlüsü: Altın Dubleler, kontrbas: Baran Say, tronmpet-flügelhorn:  Ege Cengiz, obua: Sezai Kocabıyık, geri vokal: Burcu Durmaz eşlik etmişlerdir. Akın Eldes gitar solosuyla, Pamela Spence vokaliyle albüme destek vermiştir.
 
Albüm fotoğrafları İranlı sanatçısı  Nima Mohseni tarafından çekilmiş, grafik tasarımı Fatih Erdemci tarafından yapılmıştır.
 
BİYOGRAFİ:
 
1970 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluk ve gençlik yıllarını Kadıköy’de geçirdi.  16 yaşında gitar çalmaya, 17 yaşında beste ve söz yazmaya başladı. Şarkılarını amatör sahne çalışmalarında çalıp söyledi. 1993 yılında ilk profesyonel bestecilik çalışmasını gerçekleştirdi. Yonca Kocadağ’ın “Her Daim Yonca” adlı albümünde 8 bestesi yer aldı ve albümün süpervizörlüğünü üstlendi. Çoğunlukla İstanbul ve güney sahillerinde olmak üzere, uzun süre canlı performanslar yaptı. 1997 yılında Türkiye’nin ilk toplama albümü olan 9’da 9 ‘da “Ben Ölmeden Önce”  adlı şarkısıyla yer aldı. 1999 yılında tüm söz ve besteleri kendine ait, içinde “Ben Ölmeden Önce” nin de yer aldığı “Yaşamak Zor” albümünü çıkardı.  Müzikal yaşantısına canlı performanslarıyla devam etti. Uzun bir aradan sonra yine kendi söz ve besteleriyle “Kapılar” albümünü müzikseverlerle paylaşıyor.
 
“18 Yıl… Evet uzun zaman olmuş. Olsun!
 
Bunca zaman neler oldu? Bana inanan, yaptığım müziği seven yol arkadaşlarımı buldum. Birlikte bestelerimi düşündük.  Şarkıları sahnede pişirdik. Olgunlaştılar... Uzun zaman içinde birikmiş şarkılardı. Sonunda artık zamanının geldiğini düşündük.  Yaş aldıkça şarkılarımın da benimle beraber olgunlaştığını fark ettim. Daha az noktalar kullanan, sakin ve noktalı virgüllerle dinleyiciyi de içine katan; aslında söyledikçe şarkılarımın dışına taşan ve söylemediklerimi de dinleyiciye bırakan şarkılar…
Herkesin kendi hikayesini bir şarkıda bulmasını umduğum  bu albümün elbette besteleri de ince ince dantel işler gibi örüldü. Çoğunlukla canlı enstruman kullanmayı tercih ettik. Kendisini uluslararası platformlarda ispat etmiş usta müzisyenlerle çalıştık. Amacım sözler kadar bestelerin de yoğun derinlikli ve kendi başına anlam içeren kalitede olmasıydı.
 
Uzun zamandan sonra yeniden müzikseverlerle buluşuyorum. Bu serüvende yanımda olan herkese; özellikle Jehan Barbur, Akın Eldes ve Pamela Spence’e  teşekkür ederim. “
HABERiN YORUMLARI