Anasayfa»Haberler»Yeniden Ayten Alpman...
ALTTEXT

Yeniden Ayten Alpman...

Bu yaz sahillerde Ayten Alpman rüzgarı esecek! "Bir Başkadır Ayten Alpman Chill Out Mix 2021" çıktı.

Türk pop ve caz müziğinin ilk kadın yıldızlarından biri olan Ayten Alpman’ın, 30 yıllık aranın ardından kaydettiği “Bir Başkadır Ayten Alpman” adlı son albümü, ölümünden 9 yıl sonra Chill Out Mix olarak yeniden düzenlendi ve müzikseverlerle buluştu.

Efsane sanatçının 2007 yılında CD, geçtiğimiz yıl plak olarak yayınlanan “Bir Başkadır Ayten Alpman” albümünde çok özel yorumuyla hayat verdiği şarkılar, Türkiye’nin başarılı aranjörlerinden Sadun Ersönmez tarafından yeniden düzenlendi. “Bir Başkadır Ayten Alpman Chill Out Mix 2021” albümünde, 9 şarkı yer alıyor.

İlk kez Ajda Pekkan’dan Nilüfer’e, Nükhet Duru’dan Grup Gündoğarken’e farklı sanatçıların sesinden duyduğumuz şarkıları Ayten Alpman’ın, kendine has muhteşem yorumundan dinlediğimiz albümde; “Yaz Yağmuru”, “Sen Benim Şarkılarımsın”, “Sesini Duyur”, “Erkekler Ağlamaz”, “Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var”, “Herkes Kendi Yolunda”, “Seninleyim”, “Söyleyemedim” ve “Pencere” isimli şarkıları görüyoruz.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümünün prodüktörlüğünü Hakan Eren yaptı. Proje koordinatörlüğünü Pelin Kakırman'ın yaptığı albümün müzik yönetmenliğini ise Sadun Ersönmez üstlendi.

9 şarkıdan oluşan albümde yer alan tüm şarkılar için Gökhan Özdemir’in kreatif direktörlüğünde animasyon video klipler hazırlandı. Kliplerdeki animasyon ve karakter tasarımları ise İlker Aydemir tarafından yapıldı.

Ayten Alpman’ın, Ayla Dümer styling’i ile dünya çapında isim yapmış ünlü mimar Eren Yorulmazer’in evinde Cengiz Dikbaş’ın objektifine poz verdiği fotoğrafların kullanıldığı “Bir Başkadır Ayten Alpman Chill Out Mix 2021” albümünün kapak tasarımı müzisyen İlker Aydemir tarafından hazırlandı.

Albümün bas gitar kayıtlarında ise, geride bıraktığımız Ocak ayında kaybettiğimiz ünlü müzisyen İsmail Soyberk yer alıyor.

HABERiN YORUMLARI
DiĞER HABERLER